1441 Ramazan Bayramı Tebriği
-A A+A

1441 Ramazan Bayramı Tebriği

بسم الله الرحمن الرحيم

الله أكبر الله أكبر الله أكبر لا إله إلا الله الله أكبر الله أكبر ولله الحمد

Değerli kardeşlerim. Bayramınız mübarek olsun. Rabbim salih amellerinizi kabul buyursun. İtaatle geçirdiğiniz Ramazan ayını size ahirette şahit kılsın. Ramazan’dan cehennemden azatlı çıkanlardan ve Şevval’e cenneti kazanmış girenlerden eylesin.

Vallahi dünya ve ahiret saadeti sadece Allah (azze ve celle)’ye kulluktadır. Rab Teâlâ’ya itaatten gayrisi beyhudedir. Dünya metaı kalbi meşgul eden fani ziynetten başkası değildir. Işıkları yalan ve aldatıcıdır.

Değerli kardeşlerim! Düşmanın hamleleri sizi yıldırmasın. Ye’se ve acizliğe düşürmesin. Her ne yapsalar karşılarında bulacakları sensin. Sen insanlık için çıkarılmış en hayırlı ümmetsin. Kovid-19 ve Yeni Dünya Düzeni… Bu kaçıncısı? Asla yok edemediler seni. Kalbinde Allah’ın dini ve elinde silahın var oldukça yenemezler asla seni.

Bunun için… Pes etme! Kalk! Vazgeçme! Elinle. Dilinle. Kalbinle. Gücün yettiği kadar desteğini esirgeme!

Cihad bitmedi! Bitmeyecek! Kudüs’ü tekbir sesleri inletinceye dek, İstanbul tekrar bizim oluncaya dek, Roma’da Tevhid sancağı semaya çekilinceye dek… Sebiluna sebiluna… el-cihad el-cihad.

Mübarek Şam topraklarında, İdlib’te sebat eden kardeşleriniz silahlarını bırakmadılar. Ribat noktalarını terk etmediler. Davalarından bir karış dahi olsun ayrılmadılar. Ya siyah sancakla süslenecek Şam’ın semaları ya kanımızla ala boyanacak arzı. Bu Rabbime verdiğimiz bir sözdür.

Sizde sebat edin. Kardeşlerinizi terk etmeyin. İslam erinin iyice garipleştiği şu zamanda fettanların fitnelerine kulak vermeyin. Allah katında ödeyemeyeceğiniz haklara girmeyin. Salih dualarınızı mücahidlerden esirgemeyin. Hüsnü zan olsun azığınız. Önce Allah (celle âlâ)’ya karşı sonra mücahid kardeşlerinize de eyleyin.

Biz bir bütünüz. Tek vücut. Et ve tırnağız ayrılmayız biz.

25 May, 2020 Tarık Ebu Abdullah
Etiketler: Ramazan, Bayram, Mübarek, Ubudiyet, tebrik