101: Devletten Alınan Yardım Parası
-A A+A

101: Devletten Alınan Yardım Parası

SORU
Selamun aleykum hocam, devletin verdiği çocuk parası özürlü parası bakıcı parası gibi yardımlar milli piyango gibi haram olan gelirlerden yapılıyormuş burada bu parayı alan kişiye bir sıkıntı var mı? Allah razı olsun.
CEVAP

Aleykum selam ve rahmetullahi ve berekatuhû. Hamd âlemlerin rabbi olan Allah’a, salât ve selam efendimiz Rasûlullah’a, ehli beytine, ashabına ve yolunu takip eden mü’minlere olsun.

Şu anda içinde yaşadığımız devletin yönetimi küfür, zulüm ve haram üzerine kurulmuştur. Bu devletin küfür sistemini ve bu küfre iştirak edenleri inkâr etmemiz ve onlardan uzak olmamız gerekir. Mümkün mertebede bu tağuti sistemle muamelemizi asgariye indirmemiz gerekir.

Devletten yardım amacıyla verilen bu para kesin olarak Milli Piyango gibi kumardan elde edilen kardan ise, alıp kullanmak caiz değildir. Kumardan elde edilen para haramdır. Eğer bu para için müracaat edilmiş ve ele geçmişse alıp devlete bırakmamak ve fakirlere dağıtmak daha doğrudur. Çünkü devletin elinde durursa bu paranın hizmet harici küfürde veya haramlarda harcanma durumu ihtimali vardır. Allah’u Alem.

Allah’a hamd ve Rasûlü Muhammed’e salât ve selam olsun. Davamızın sonu âlemlerin Rabbi olan Allah’a hamd etmektir.

8 Ağu, 2017 Musa Ebu Cafer
Etiketler: Devlet, Yardım, Para